Warsztaty w szkole podstawowej

Nasz klub SP9KUP odwiedził Szkołę Podstawową w Paszkówce, żeby pokazać oraz nauczyć młodsze pokolenie czegoś o krótkofalarstwie

Dzieci miały okazję potestować radia typu PMR dostępne bez licencji, jak radia ręczne oraz sprzęt stacjonarny – do których potrzebne jest pozwolenie.

Było naprawdę super, każdy mógł spróbować!

Janusz SP9SJP, Agata SP9AJP oraz Stanisław SP9SDR przygotowali część teoretyczną – jak działa radio, z czego składają się znaki i na czym to wszystko polega.

Filip SP9EX wraz z Arkadiuszem SQ9PCA zajęli się częścią praktyczną – jak rozłożyć antenę wysoką na kilka metrów, jak działają i wyglądają radia ręczne, i jak zachowywać się w eterze.

Zbyszek SP9HPA był też z nami po drugiej stronie i porozmawialiśmy z nim przez radio stacjonarne, gdzie przy okazji uczniowie mogli się dowiedzieć czegoś o historii krótkofalarstwa

Już niedługo przedstawimy wam relację zdjęciową, którą teraz możecie przeglądać pod linkiem: https://sppaszkowka.pl/…/1148-spotkanie-z-krotkofalowcami

To było niesamowite doświadczenie zarówno dla nas jak i (mamy nadzieję) dla uczniów i z chęcią powtórzylibyśmy to jeszcze raz!