Podsumowanie akcji dyplomowej

Z dniem 14 marca zakończyła akcja dyplomowa z okazji 160-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Paszkówce, zorganizowana przez nasz klub we współpracy z tą właśnie szkoła.

860 uczestników, 99 wydanych dyplomów i ponad 2750 łączności w trakcie tego miesiąca. Uczniowie sprawdzili się rewelacyjnie a w ostatnim dniu akcji po raz pierwszy uczestniczyli w zawodach krótkofalarskich. Podsumowanie akcji odbyło się w szkole w Paszkówce, gdzie osobiście mogliśmy uczniom pogratulować ich zaangażowania, systematyczności i zdobytych w trakcie tego miesiąca umiejętności. Uczniowie otrzymali od nas dyplomy oraz przydatne drobiazgi.

Młodzi operatorzy nie byliby sobą gdyby nie skorzystali z okazji. Nie często zdarza się spotkanie z żywą legendą krótkofalarstwa jaką jest Zbyszek SP9HPA, który oprócz wiedzy popartej doświadczeniem ma niewątpliwy dar opowiadania.